میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در28 دسامبر 2016 ساعت 10:38 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 4 دیدگاه 1,901 بازدید

اکثر خانواده ها تقاضای تمدید کنسرت «محسن یگانه» داشتند/ از اداره ارشاد گِله داریم/ سود این کنسرت را به مرکز معلولان لارستان دادیم

err2گفت و گو با «میثاق هاشمیان» برگزار کننده کنسرت «محسن یگانه» در لار:

اکثر خانواده ها تقاضای تمدید کنسرت «محسن یگانه» داشتند/ از اداره ارشاد گِله داریم/ سود این کنسرت را به مرکز معلولان لارستان دادیم

آفتاب لارستان: سوم دی ماه امسال «محسن یگانه» خواننده پاپ معروف و پرطرفدار کشور در تالار وحدت شهر لار کنسرت برگزار کرد که با استقبال بسیار زیادی مواجه شد. شاید برای خیلی از مخاطبان جالب باشد بدانند چه نفرات و سازمان هایی در به انجام رسیدن این کار دخیل بوده اند.

طی گفت و گویی کوتاه با «میثاق هاشمیان» مسئول هماهنگی و کسب مجوز کنسرت «محسن یگانه» سعی کردیم به این موضوع بپردازیم. وی که پیش از این نیز در تدارک کنسرت «امید حاجیلی» در لار نقش اصلی را داشت؛ شروع تصمیم و تلاش خود برای کنسرت اخیر محسن یگانه را توضیح داد، از موانع و مشکلات اخذ مجوز گفت و البته از استقبال زیاد مردم قدردانی کرد.

گفت و گوی کوتاه ما با او را در ادامه بخوانید:

***

برای شروع گفت و گو بفرمایید چطور شد سراغ برگزاری کنسرت «محسن یگانه» علیرغم اطلاع از مشکلات آن رفتید؟

دلیل اصلی این تلاش، مشاهده استقبال بسیار زیاد مردم این شهر و دیگر مناطق از این کنسرت ها بود؛ این استقبال را ما برای بار اول در کنسرت امید حاجیلی در لار دیدیم. در آن کنسرت آقای حاج مسعود راستی تمام هزینه ها را متقبل شدند و این کار به همت ایشان انجام شد. از همان موقع در ذهن داشتیم در ادامه از خواننده معروف تری مثل محسن یگانه دعوت کنیم که این اتفاق با مشورت، همکاری و مساعدت دو دوست عزیزم یعنی آقایان حامد معتمد و علی اسلام پناه محقق شد.

برای اخذ مجوز کنسرت اخیر موانعی هم داشتید یا همه چیز راحت طی شد؟

موانع و مشکلات ما برای اخذ این مجوز بسیار بیشتر از بار نخست بود و مهمترین آنها این بود که اداره ارشاد لارستان و شخص آقای رفعت حقیقی برخلاف کنسرت های قبل که خود مجوز می دادند این کار را نکردند و از همان اول ما را روانه اداره کل و شیراز کردند. بنده برای اخذ مجوزی که در دفعات قبل به راحتی در همین لارستان انجام می شد، حداقل سه بار مجبور شدم به شیراز بروم. سختگیری های زیاد درمورد زمان اجرا که وقت زیادی را از ما تلف کرد، تعیین قیمت بلیط بصورت دستوری،  سختگیری در اختصاص سالن و غیره بخشی از مشکلات ما در این مسیر بود.

در مورد اخذ مجوز کنسرت های موسیقی، قانون چه می گوید؟ باید همه شهرستانها از اداره کل مجوز بگیرند یا ادارات ارشاد شهرستان ها این اختیار عمل را دارند؟

در مورد کنسرت های حاجیلی و رضا صادقی که در همین لارستان مجوز داده شد. فکر می کنم برای سالن های کمتر از ۵۰۰ نفر ادارات شهرستان ها می توانند مجوز صادر کنند. البته ناگفته نماند اداره کل ارشاد فارس و شخص دکتر بهزاد مریدی در این زمینه با ما خیلی همکاری کردند و لازم است از ایشان تقدیر کنیم اما همین رفت و آمد به شیراز وقت و انرژی زیادی از ما صرف کرد.

غیر از اداره ارشاد، همکاری دیگر مسئولان لارستان با شما چطور بود؟

همانطور که عرض کردم غیر از گِله ای که از اداره ارشاد داریم و می شود گفت خود را از این مسیر کاملا کنار کشید، همکاری دیگر مسئولان و سازمان های لارستان بسیار خوب و قابل تقدیر بود. خصوصا آقای حسنی فرماندار و آقای راسخی معاون ایشان، همچنین در اجرای این کنسرت مسئولان محترم نیروی انتظامی، شهرداری و دفتر نماینده محترم نیز ما را مساعدت کردند که تشکر می کنیم.

همچنین جا دارد از حمایت امام جمعه محترم لارستان حجه الاسلام دکتر موسوی خرم نیز قدردانی کنیم؛ ما پیش از اجرای این برنامه خدمت ایشان نیز رسیدیم و فرمودند اگر برنامه مجوز قانونی دارد و خارج از عرف نباشد حمایت می کنند.

5مطلع شدیم شما عواید این کنسرت را صرف امور خیر و این بار به مرکز معلولین فجر لارستان اختصاص داده اید؛ درست است؟

بله؛ همانطور که عرض کردم هدف بنده و آقایان معتمد و اسلام پناه به هیچ عنوان انتفاعی نبوده و نیست و نیت ما تداوم اینگونه برنامه های مفرح و بانشاط برای خانواده ها همچنین حمایت از هنرمندان و کمک به مراکز خیریه بود. شاید شعارگونه باشد اما مشاهده رضایت و خوشحالی مردم و خانواده های شهر و بخصوص معلولان مرکز فجر که تعدادی از آنها که امکان حضور در سالن را داشتند دعوت کردیم، برای ما کفایت می کند.

استقبال مردم از این کنسرت چطور بود؟

بسیار بسیار خوب؛ همانطور که می دانید تمام بلیط های هر دوسانس این کنسرت بدون تبلیغات شهری و میدانی و تنها با اطلاع رسانی در فضای مجازی به فروش رفت. حتی خیلی از مردم درخواست تمدید این کنسرت و اختصاص سانس سوم را داشتند که مقدور نبود. پس از اجرای این کنسرت نیز تعداد زیادی از آنها با پیام های تشکرشان ما را مورد لطف خود قرار دادند.

قیمت بلیط های این کنسرت چقدر بود؟

بسته به جایگاه صندلی های تالار وحدت، سه قیمت ۵۰، ۶۰ و ۷۰ هزار تومان.

این مبلغ نسبت به شهرهای دیگر کمتر است یا بیشتر؟

چون ما در پی سودجویی نبودیم و دوست داشتیم تعداد بیشتری از مردم حضور داشته باشند این قیمت از غالب شهرها و خصوصا شهرهای بزرگ کشور بسیار کمتر بود.

مشکل خاصی در اجرای کنسرت پیش نیامد؟

خیر؛ خوشبختانه چه در مرحله فروش بلیط که اجازه ندادیم بازار سیاهی راه بیفتد، چه در حین اجرا و چه بعد کنسرت مشکلی نداشتیم. بیش از ۹۰ درصد بلیط ها نیز توسط خانواده ها خریداری شد و این نشان از اعتماد آنها به اینگونه برنامه هاست. افراد زیادی نیز از شهر و شهرستان های همجوار از بستک و عسلویه و داراب و جهرم گرفته تا حتی شیراز برای دیدن این کنسرت به لار آمدند.

نظر خود محسن یگانه و گروه او درمورد این کنسرت چه بود؟

خوشبختانه هم محسن یگانه و هم گروه او همه راضی بودند. هم از کیفیت اجرا هم از سالن و مهمتر از همه از استقبال زیاد خانواده ها و برخورد مناسب و شایسته مردم که برای خود محسن یگانه نیز جالب بود.

با تمام این اوصاف و به عنوان پرسش پایانی باز هم اینگونه کنسرت ها را در لار برگزار خواهید کرد؟

از یک طرف که موانع و سختی ها و کم مهری بعضی افراد و ادارات را می بینیم خیر، انگیزه ای برای اجرای مجدد در خود نمی بینیم اما از سوی دیگر که اشتیاق، استقبال و رضایت مردم و درخواست مکرر آنها را می بینیم موضوع متفاوت می شود. تمایل ما این است که این راه برای دیگران باز شود و افراد و گروه های دیگری نیز این کار را انجام دهند. جا دارد در پایان گفت و گو بار دیگر از دو دوست عزیزی که پشتیبانی این کنسرت را بر عهده داشتند یعنی آقایان معتمد و اسلام پناه تشکر و قدردانی کنم که بی هیچ چشمداشتی تمام هزینه های آن را متقبل شدند.

مطلب مرتبط:

کنسرت «محسن یگانه» در لار برگزار شد+ عکس


4 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  چرا میگید که اکثراً خانواده بودند!!!؟ باید بگید ۹۰ درصد مجرد بودند، که نیم بیشتر آنها هم خانم بودند … تازه ، با یه قیافه هایی هم در مراسم شرکت کرده بودند که انگار در مراسم جشن خانوادگی حضور داشتند .

 2. 0

  0

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به
  این خوبی سپاسگزارم

 3. مصطفی گفت:

  0

  0

  من که خودم اونجا بودم هیچ خانواده ای ندیدم!!!!!!

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان