میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۷ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۳ ب.ظ سرویس:برگزیده ها 5 دیدگاه 1,211 بازدید

دیدار بهارانه با شاعر و هنرمند قدیمی لارستان

دیدار بهارانه با شاعر و هنرمند قدیمی لارستان

روابط عمومی شورای اسلامی شهرستان: در فضای باطراوت و شاعرانه بهار ۹۶ و در ششمین روز از سال نو، دیدار با یک فرهیخته پیشکسوت و شاعر متعهد لارستانی، قطعاً زیبا و پرخاطره خواهد بود. یعقوب موحدی رییس شورای اسلامی شهرستان لارستان در نخستین روزهای سال جدید به دیدار آقای غلامحسین زرگری رفت تا همراه با تبریک ایام نوروز، از این شاعر، هنرمند و خیراندیش لاری یادی کرده باشد.

این شاعر ۹۰ ساله‌ی خوش‌مشرب در آغاز دیدار، ضمن تشکر ویژه از موحدی برای حضور در منزلش، سخنش را با بیتی زیبا و تأمل‌برانگیر شروع کرد: «شعر می‌گویم ولی شاعر نیَم/ طفل راهم، خاک‌بازی می‌کنم». آقای زرگری که پیشه‌ی پدر و خودش را به عنوان نام خانوادگی به همراه دارد، هم خاطرات کوتاهش از دوران سربازی را بازگو می‌کند و هم اشعاری پندگونه برای همه به‌ویژه جوانان…

غلامحسین زرگری، از ۲۴ سالگی در کنار پدرش، هنر طلاسازی را آموخته و از سال ۱۳۵۴ شعر گفتن را، به‌رغم داشتن شش کلاس سواد، آغاز می‌کند. او می‌گوید شرح حال زندگی‌اش را به شعر درآورده اما وقتی آنها را به فردی داده که برایش چاپ کند، بخش زیادی از اشعار را گم می‌کند. این شاعر متعهد ۶ کتاب دارد… «اولین کتابم مطلع عشق است که با این بیت شروع شده است: امشب امشب مست عشقم، می بده ساقی به دستم/ هر چه هستم، هر که هستم، من یکی بت می‌پرستم… آخرین کتاب هم زمزم عشق نام دارد»

این شاعر کهنسال اما جوان‌دل، خود را همنشین و یار صمیمیِ شادروان استاد سید مصطفی مصطفوی معرفی می‌کند؛ و وقتی رییس شورای اسلامی شهرستان از تلاش و اقداماتش برای بهبود شرایط و حل مشکلات شهر و شهرستان می‌گفت، با اشاره‌ای دقیق به این بیت زیبا: «عبادت به جز خدمت خلق نیست/ به تسبیح و سجاده و دلق نیست»، خدمت به مردم را سعادتی بزرگ دانست و از همه دست‌اندرکاران امور شهر خواست با توکل بر خداوند از هیچ سختی و مانعی هراس نداشته باشند و تنها در فکر خدمت به خلق باشند.

او لابلای خاطراتش، با اشاره به بارندگی‌های خوب و پربار پایان سال ۹۵ و لزوم شکرگزاری به درگاه خداوند، می‌گوید: «سالی را به یاد دارم که در برج قوس (آذرماه) بارندگی داشتیم، اما بعد از آن دیگر خبری از باران نبود تا شب سال نو؛ که بارش یک روز در میان آغاز شد و آن سال، سال بسیار خوب و سرسبزی شد.» غلامحسین زرگری که از دو همسر خود، ۱۲ فرزند برومند دارد، تاکنون سعی کرده در بسیاری از کارهای خیر و عام المنفعه مشارکت داشته باشد، اما تأکید دارد که همه این کارها مخفی بماند. این هنرمند خوش‌ذوق به همه جوانان توصیه کرد که تا جوان هستند و پرانرژی، کار مثبتی برای خود و جامعه انجام دهند.

با اینکه موحدی گفت‌وگو در مورد شهید محمدجعفر زرگری (برادر زاده‌ی استاد زرگری) را به زمان دیگری موکول کرد، شاعرِ هم‌صحبتِ ما، تنها به یک نکته کوتاه اما تأمل‌برانگیز و درس‌آموز اشاره و سخن را پایان داد: «شهید زرگری که در اوایل انقلاب رییس اداره ثبت اسناد و املاک بود، هیچ‌گاه پشت میز ریاست نمی‌نشست و تنها به دنبال باز کردن گره از کار مردم بود.»


5 نظر

 1. ناشناس گفت:

  0

  0

  ………. ………….. چه کارایی که نمیکنن واسه رای آوردن و پشت میز نشستن و پست و مقام؛ باشه جناب موحدی شما مردمی شما خوب شما فعال شما به فکر مردم
  بس کن توروخدا. شدی یه پا عباس جدیدی واسه خودت

 2. ناشناس گفت:

  0

  0

  این بار نباید شرکت می کرد دیگه رای نمیاره

 3. علی گفت:

  0

  0

  بازی های انتخاباتی. پس چرا پارسال تشریف نبردین؟

 4. ن گفت:

  0

  0

  این روزها اگر با افرادی ناشناس مواجە شدید کە بە شما زل زدە، سلام میکنن و ………..، نترسید اینها کاندیداهای شورای شهر هستن❕??

 5. لاری گفت:

  0

  0

  باید کمی بزرگواری میکردن و میدان میدادن دست جوونا
  با خودشون فکر نکردن این همه سال که تو شورا بودن چه کار مفیدی انجام دادن؟؟؟
  بس بابا تا کی تا کی…
  نظرات جوانها هم مهمه …

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان