میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در13 ژوئن 2020 ساعت 6:22 ب.ظ سرویس:یادداشت 20 دیدگاه 811 بازدید

گدایی بر سر گنج!

گدایی بر سر گنج!

احمد حسینی*: این مملکت و مردم شریف آن برای آقایی و رفاه و سعادت هیچ چیز کم ندارند بجز راهنمایانی عاقل و آزاده و مدیرانی دلسوز از جنس خود مردم.

راستی با این همه سرمایه‌های بزرگ انسانی و طبیعی چرا درجا که می‌زنیم هیچ عقب گرد هم می‌شود؟ آیا با ننوشتن واقعیات و گل و بلبل جلوه دادن اوضاع کار درست می‌شود؟

۱) وقتی مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام می‌کند که اگر از سال ۱۳۹۹ به مدت ۶ سال رشد ۸ درصدی داشته باشیم در سال ۱۴۰۵ تازه به درآمد سرانه سال ۹۰ خواهیم رسید و از طرفی اعلام شده در سال ۹۷ صادرات از ۲۳ کشور به ۳ کشور تقلیل یافته است، آیا واقعا معنی این آمار و ارقام و زبان اقتصاد بین‌الملل را نمی‌دانیم؟

۲) انتشار ویدئویی از وضعیت اسفناک هزاران کولبر در کوهستان‌های غرب کشور که مافیایی شناخته شده آنرا مدیریت می‌کند، کولبرانی که اکثر آنان جوان و نوجوان هستند نشانه چیست؟ نشانه‌های این بیماری گسترده را در آمار ناهنجاری‌های اجتماعی و فرهنگی نمی‌توان دید؟ همه دیدند که چگونه کرونا عمق فقر گسترده اقشار پنهان جامعه را به نحوی آشکار ساخت که باور کردنی نیست. این حق مردم ماست؟

۳) محاکمه مفسدین اقتصادی در نهادهای بالای حاکمیت و اعترافات آنها قصه پرغصه دیگری است، جایی که یک مسئول در دفتر رئیس سابق دستگاه قضایی، رشوه‌های میلیاردی که می‌گرفته را در کمال وقاحت نتیجه دوستی و رفاقت با رده‌های بالاتر و لطف آنان می‌داند!

۴) مجلسی که هنوز راه نیفتاده شاهد افشاگری‌های خودی‌هایشان برعلیه یکدیگر است بله همان بعضی‌ها که ده درصدی هستند بدون توجه به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، اولویت خود را بجای نجات ارزش پول ملی از این فلاکت و لجام‌گسیختگی بازار ارز و طلا و مسکن و خودرو و طراحی مسیری در سیاست خارجی که به این تحریم‌های ظالمانه، انزوای بین‌المللی و فروش قاچاقی بزرگترین منبع درآمد کشور پایان دهد و اعلام وحدت ملی بجای تقابل، به این آشفتگی سیاسی حتی در جبهه یک دست خود دامن زده‌اند. چرا دیر می‌فهمیم؟ کرونا هم که دارد درو می‌کند.

آری اگر از گدایی بر سر گنج سخن گفته می‌شود به این دلایل و صدها دلیل روشن دیگر است اما افسوس این صداها که از جان‌های سوخته بر می‌آید در هیاهوی غوغاسالاران گم می‌شود و خاموش می‌ماند. چون خود به خواب‌ زده را نمی‌توان بیدار کرد.

*فرماندار اسبق لارستان و استاندار اسبق ایلام

*منتشر شده در روزنامه جمهوری اسلامی

از این نویسنده بخوانید:

سندروم عوام زدگی خواص

نيم قرن آرامش و طوفان

نظام جمهوري اسلامي و آفت مديريت

مناسبات دولت قبل در وزرات كشور دولت روحاني حفظ شده است

آينده مذاكرات

باور عمومي چيست؟

نقدي بر سفر استاني دولت به فارس

آقايي كه من شناختم

فروش خاک وطن

روزی که ایران ایستاد

احمدی نژاد در شیراز/ تقابل عوامفریبی احمدی نژاد با ارزش ها و سکوت اصولگرایان

رویکرد مبارک

عطش قدرت و انحصار!

فاصله ما تا حکومت عدل

برنده جنگ تلگرام

با ترامپ همراه نشوید!

مرحوم آیت الله «آیت اللهی» چگونه به معمار «وحدت» در جنوب کشور مبدل شد؟

قفل و کلید!

غفلت های بزرگ

جنگی که جریان دارد

عزا برای عزا!


20 نظر

 1. ناشناس گفت:

  5

  0

  […] این وضعیت زائیده […] بوده که خود شماها برای ما به بار آورده اید؟ حالا طلب کار هستید چه چرا این گونه است و بایستی آن گونه باشد ؟

 2. ناشناس گفت:

  4

  0

  همه بنوعی از شرایط فعلی اقتصاد ، گرانی ، تورم ، اوضاع نابسامان خودرو ، دزدی ، اختلاس ، رشوه ، پارتی بازی ، ژن خوب آقازادگی ، و…. ناراحتیم. و حق این است که جوالدوز را برداشته و به مسئولین دولتی و نمایندگان مجلس بزنیم که شما چه می کنید ؟!!! کجای کارید ؟!!! چرا به مسئولیتها و تعهدی که به ملت دادید ، عمل نمی کنید؟!!! چرا جلوی گرانی و تورم را نمی گیرید ؟!!!! چرا اوضاع آشفته بازار خودرو را سروسامان نمی دهید؟!!!! و…….*
  مسئولی که توسط مردم انتخاب شده باید برای مردم کار کند ؛ اما اگر کار کردن بلد نباشد چه؟!!!!
  باید تعهد اخلاقی و وجدان کاری داشته باشد تا دلسوزانه برای مردم و کشورش کار کند ؛ اما اگر تعهد اخلاقی نداشته باشد چه ؟!!!!
  باید پاکدست باشد تا دزدی نکند ، اختلاس نکند ، اما اگر پاکدست نباشد
  نمایندگان مجلس با چه مجوزی بر کرسی نمایندگی مجلس نشسته اند ؟!!!!
  رأی من و شما . آقای رییس جمهور چگونه ؟!!!
  رأی مردم .
  بقیه وزرا ، استانداران ، فرمانداران ، مدیر کل ها ، رئوسای ادارات ، و…. هم توسط رییس جمهور انتخاب شدند ، یعنی غیر مستقیم با رأی مردم !!!!!
  خب ، آیا در این اوضاع آشفته اقتصادی ، گرانی ، تورم ، خودرو ، دلار ، و….. مردم هیچ نقشی نداشته اند؟!!!!!
  آیا رییس جمهور و هیأت وزیران و نمایندگان مجلس توسط اجنه انتخاب شدند و مسئولیت گرفته اند؟!!!!!*
  پس دموکراسی و انتخابات و رأی مردم هیچ!!!!!!* لطفا یک سوزن هم بخودمان بزنیم و بعد شاکی وضع موجود باشیم!!*

  الان بلافاصله چند توجیه آورده میشود ، چون نمی خواهیم زیر بار مسئولیت اجتماعی و سیاسی خود برویم :
  مثلا توجیه می کنند خب شورای نگهبان اینها رو تایید کرده ، بروید یقه آنها را بگیرید !!!
  خب عزیز من ؛ شورای نگهبان بر مبنای صلاحیت قانونی که شامل نداشتن سوء پیشینه کیفری و داشتن حسن سابقه و اینهاست تایید کرده ، اینجا وظیفه من و شماست که برویم تحقیق کنیم از بین این ده نفر ، کدومش تعهد بیشتری داره ، کدومش تخصص بهتری داره ، کدومش دلسوزتر کار کرده و……
  شورای نگهبان که نمیگه مردم بزور به فلانی رأی بدین ، این مردم هستند که تصمیم گیرنده هستن*
  این مجلس دهم علی لاریجانی که داد همه رو درآورد ، توسط همین ملت انتخاب شدند سال ۹۴ ،
  مگه یادتون رفته ؟!!!!!
  لیست امید تهران که همگی اصلاح طلب بودن توسط شبکه بی بی سی انگلیس مرتب تبلیغ میشد !!!!! ⚠ مگه رهبر مظلوم داد نمیزد مردم به لیستی که توسط انگلیس خبیث تبلیغ میشه اعتماد نکنند!!!!
  مردم ، مردم ، مردم ، شما هم مسئولیت دارید
  رهبر چی فرمود ؟!!!! قبل انتخابات سال ۹۴ و ۹۶ به ملت گفت : نتیجه انتخاب شما بخودتان برمیگرده ،
  مردم همه شما مسئولید ، در هر گرانی ، د ر هر دزدی و اختلاس ، در هر نابسامانی ، هر وقت به مسئولین جوالدوز میزنید ، بخودتان هم یک سوزن بزنید .مسئولین از کره مریخ نیامده اند ، اینها نتیجه برگ رأی من و شما هستند، و چقدر این برگه رأی مهم است. هر برگ رأی معادل یک چک سفید امضاست ، بلکه بالاتر !!!!!* همه اینها گذشت ، فکری برای مهمترین و سرنوشت سازترین انتخابات آینده یعنی سال ۱۴۰۰ کنید ؛ انتخابی که بسیار بسیار مهم و حیاتی است ، یا ملت را نجات میدهد یا اوضاع را خرابتر میکند !!! ⬅ فقط حواستان به کلام رهبر و معیارهای انتخاب رییس جمهور آینده باشد ، نه شبکه بی بی سی و ضدانقلاب !!

 3. ناشناس گفت:

  4

  0

  بی خود کاسه کوزه ها را سر تحریم خورد نکنید که حداکثر نقش تحریم در به وجود آمدن وضعیت فعلی کشور ۳۰ درصد است و ۷۰ درصد باقیمانده حاصل عملکرد دولت تدبیر و مجلس منبعث از لیست امیدی است که با حمایت و پشتیبانی اصلاح طلبان تکرار می کنم رهبر اصلاحات بر کرسی قدرت تکیه زدند و جز به منافع خود به هیچ چیزی نیندیشیدند . شما هم اکنون باید پاسخگو باشید نه مطالب گر جناب حسینی چرا که در ایجاد وضعیت موجود ایفای نقش کرده اید.

 4. ناشناس گفت:

  1

  0

  در زمان شما و به رهبری نسابه […] چه شهرها و روستاهایی از لار جدا شدند؟ لطفا به تاریخچه انحلال و اضمحلال لارستان هم بپردازید

 5. اوزی گفت:

  1

  0

  این وضعیت اسفبار در طول این ۳۰ سال اخیر وکم کم ایجاد شده است که بسیاری از مسولین در ان دخالت دارند ولی الان همه پرسشگر شده اند وهمه اپوزیسیون شده اند وضعیت فعلی عملکرد این افراد فرصت طلب است که نیروهای فعال ودلسوز ایرانی را به حاشیه راندند واوضاع را به اینجا رساندند

 6. مهر اییین گفت:

  4

  0

  از ۴۰ سال انقلاب تنها ۸ سال دولت بدست کسانی بود که از طیف شما نبود حالا ایا ان ۳۲ سال از جانب شما چه گلی بر سر مردم زدید جناب حسینی مگر دولت تکر در مهار فرار مالیاتی موفق بوده چرا به یک دزد در دستگاه قضاییی به حق اشاره می کنید ولی به دزدی برادر ریس جمهور و معاون اول و پسر مر حوم هاشمی می گذرید انصاف ه چیز خوبی است پرونده استات اوی و کرسنت مربوط کدام دولت و طیف است که شما به ان اشاره ندارید

 7. ناشناس گفت:

  4

  0

  رئیس‌جمهور در جلسه ستاد اقتصادی دولت در واکنش به گرانی‌ها اخیر در بازار مسکن، خودرو و لوازم‌خانگی به‌گونه‌ای از این نابسامانی‌ها انتقاد کرد و در موضع منتقد سخن گفت که گویی فرد دیگری ۷ سال است که بر مسند ریاست‌جمهوری کشور نشسته و باید پاسخگو این وضعیت باشد! به نظرم برادر عزیزمان جناب آقای حسینی هم به ریاست محترم جمهوری تاسی نموده اند که اینگونه منتقدانه سخن می گویند . آقای حسینی عزیز وضعیت موجود معلول عملکرد شما و طیف متبوعتان است و لطفا کس دیگری را ملامت نفرمایید.

 8. لارستانی اصیل گفت:

  2

  0

  مشکلات وفلاکت اوضاع اقتصادی نتیجه عملکرد همه اینهاست از دوگروه اصولگرا واصلاح طلب مردم عادی بین شماها هیچ تفاوتی نمیبینند فساد ودزدی در اکثرا افراد ۲ گروه وجود دارد وهر دو طرف هم طوری صحبت میکنند واز مردم طلبکارند

 9. ناشناس گفت:

  2

  0

  کسی حق دارد از محرومین صحبت کند که خود محروم باشد خود درد کشیده باشد جناب حسینی شما را چه به درد کشیدن شما را چه به احساس گرفتاری مردم و بی مسکنی جوانان بر برج عاج مطلب روشنفکر مابی می نویسی و دل خودت را خوش کرده ای
  ایا واقعا حاضرید داراییی و املاک خودتان را شفاف کنید

 10. ناشناس گفت:

  0

  0

  مشکل مملکت‌ ما از سیستم است چپ وراست مقصرند

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   چرا در نظام اسلامی ما باید شاهد پرونده‌های متعدد فساد آنهم در بین مدیران ارشد منسوب به آن باشیم؟
   واقعیت آن است که از آنجا که فساد امری نفسانی است و هر انسانی (بجز معصومین(ع))که برایش لوازم و شرایط ارتکاب آن فراهم شود امکان لغزیدن دارد، پس قدرت با فساد رابطه‌ای اجتناب ناپذیر پیدا می‌کند و از کارگزار دستگاه خلافت امیر المومنین(ع) گرفته تا جمهوری اسلامی و دیگر دولت‌ها و نظامهای عالم هیچ کدام مصون از فساد نبوده و نخواهند بود. اما وجه تمایز در اینجا نوع برخورد و مواجهه با فساد است که نشان می‌دهد که آیا کل یک نظام و ساختار آن آلوده به فساد است یا خیر.
   وقتی از مهدی هاشمی پسر مرحوم هاشمی رفسنجانی گرفته تا حسین فریدون برادر رئیس‌جمهور فعلی ، مهدی جهانگیری برادر معاون اول رئیس‌جمهور ، حمید بقایی معان اول رئیس‌جمهور قبلی تا برخی نمایندگان مجلس و همین آقای طبری از دانه درشتهای قوه قضائیه پس از محرز شدن فسادشان به پای میز محاکمه کشیده شده و مجازات می‌شوند و به عبارتی در همین سیستم با مفسدان در هر رده‌ای و هر جناحی برخورد می‌شود یعنی در این نظام فساد سیستمی نیست و اتفاقا این نقطه قوت این نظام است نه نقطه ضعف آن. برخلاف بسیاری از دولت‌ها و نظامهای عمدتا غربی که ساختارشان بر پایه فساد تشکیل شده و اساسا فساد در این نظامها به جای استثناء به قاعده و قانون تبدیل شده است.
   اما برای پیدا کردن نسبت مفسدان با نظام و انقلاب اسلامی تنها کافی است به سیره و اصول زندگی و حکمرانی رهبران آن نگاهی بیندازیم تا به خوبی دریابیم امثال طبری‌ها در انتهای بی‌نسبتی و بیگانگی با جمهوری اسلامی هستند و سرانجام آنها نتیجه انحراف از اصول اساسی انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است. آن از بنیانگذار بزرگ انقلاب اسلامی که ولو به اندازه «استفاده عنوانی» برای خود از داشتن مسئولیت در این نظام هم حذر داشت و خود را در مقابل ملت شماتت می‌کرد که اگر روزی بخواهد آن را مرتکب شود ، و این از خلف صالحش، رهبر فعلی انقلاب که حتی وزیر متواری دولت اصلاحات (عطاالله مهاجرانی ) در جمع اپوزیسیون و مخالفین نظام هم در پاکدستی او شهادت می‌دهد که اگر کل زندگی اقتصادی او و خانواده و اقوامش را بگردید حتی یک نقطه خاکستری و نه سیاه هم نمی‌توان یافت. از طرفی هم امام و هم رهبری انقلاب در این سالها همواره و مکرر کسانی را که در پی پست و مقام در این نظام بوده‌اند، نسبت به صیانت نفس، سوءاستفاده از جایگاه و مسئولیت خود و آلوده شدن به فساد انذار داده‌اند که بحمدالله وجود خیل عظیمی از مدیران شریف و پاکدست در سرتاسر کشور عزیزمان گواه آن است که بخش قابل توجهی از مسئولان جمهوری اسلامی بر همین صراط هستند و نمی‌توان تخلف و فساد تعدادی مدیر فاسد و نالایق را به کلیت نظام و حاکمیتی که خروجی آن امثال مجید شهریاری‌ها، احمدی روشن‌ها ، حسن تهرانی مقدم‌ها، قاسم سلیمانی‌ها و هزاران مدیر پاکدست دیگر است تعمیم داد.
   بنابراین به عنوان یک انسان طرفدار جمهوری اسلامی که از مشاهده پرونده‌های فساد در بین برخی مسئولان به شدت رنجیده خاطر می‌شویم، معتقدیم که فهمیدنِ نسبت و رابطه مسئولان فاسد با جمهوری اسلامی نیازمند یک فرمول ساده است: از مبداء سیره و اصول حکومتداری رهبران جمهوری اسلامی هرچه دورتر شویم به امثال اکبر طبری‌ها می‌رسیم و هرچه به آن نزدیک‌تر شویم به قاسم سلیمانی‌ها خواهیم رسید.

 11. ناشناس گفت:

  0

  0

  اایا فساد قوه قضائیه نتیجه انتخاب مردم است؟

  • ناشناس گفت:

   0

   0

   آیا پس از اثبات فساد در قوه قضائیه رئیس قوه در صدد اصلاح بر نیامد ؟ آیا کماکان مقدسین را ذخایر نظام اعلام کردند و از آنها تجلیل نمودند ؟ و یا با شدیدترین شکل با آنها برخورد شد . لطفا منصفانه قضاوت فرمائید.

 12. ناشناس گفت:

  0

  0

  دامن دوست به صدخون دل افتادبدست ..به فسوس که کندخسم رها نتوان کرد…

 13. ناشناس گفت:

  0

  0

  دامن دوست به صدخون دل افتادبدست ..به فسوسی که کندخصم رها نتوان کرد..ضمن احترام به همه حاظران دراین گفتگو توجه عزیزان رابه چندنکته ارجاع..استقلال ..ازادی ..جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر وماهنوزهم ….وضع کدامیک ازشماازقبل ازانقلاب بدتراست اگرازنسل اولین …کدامیک ازشما محتاج نان شبین اگرازنسل سوم وچهاروپنجمین .. .ما که ره بردیم به گنج بی پایان دوست. .صدگدای همچوخودرا بعدازاین قارون کنی . .وسرانجام دامن دوست به صدخون دل افتادبدست به فسوسی که کندخصم رها نتوان کرد ..و خون هان های پاک شهداراازیادنبریم…وافرادراباحق بسنجیم نه حق رابافرد.درودبرحاج قاسم وسربازان وطن ..سربازمراقب مرز..

 14. لارستانی در جواب ناشناس گفت:

  1

  0

  اگر با این روال دزدی وارتشا وکلاهبرداری مملکت پیش برود مطمین باشید که معاونین ومسولین دولت وقوه قضاییه فعلی هم در اینده در دادگاهها باید محاکمه شوند چون شرایط طوری ایت که مرتب دزد پرورش پیدا میکند اری برادر ناشناس این قضیه سر دراز دارد و……

 15. ناشناس گفت:

  1

  0

  جناب آقای داریوش خان حسینی .شرایط امروز ماحصل تفکرات امثال شما در دهه۶۰ شمسی است.شما متعلق به طرفی هستید که در دهه۶۰ به بهانه حفظ انقلاب و اسلام با […] به جان ملت می‌افتادند و بعد از چند دهه سر از سفرهای اروپایی و خرید ملک در کشورهای خارجی درآوردند .امثال شما که پیرو و سرسپرده تفکرات نابخردانه و منفعلانه رفسنجانی بودند مملکت را به این وضعیت رساندند.زندگی اشرافی مسئولان متعلق به کدام جناح مملکت است.طرفداران کدام طیف از در و دیوار سفارت آمریکا بالا رفتند و ۴۰ سال ما را با کل دنیا در انداختند.در سطح منطقه ای چه کسانی عامل تجزیه لارستان شدند.چه کسانی علوی و موسوی لاری را به قدرت رساندند.فرزندان امثال شما اکنون در […] زندگی میکنند.و هزاران سوال دیگر که اگر بخواهیم مطرح کنیم از مقاله نویسی دست برمیدارید

 16. خنجی دانشجو گفت:

  0

  0

  وضعیت فعلی این مملکت وفلاکتی که مردم با دست به گریبان هستند نتیجه عملکرد همه افراد ومسولان از دو طیف اصولگرا واصلاح طلب است که بکی از انها هم شخص نویسنده است مملکت اباد را به این روز انداختید که نه در دنیا دوستی داریم ونه در داخل درامد وکاری واسایشی

 17. حسینی گفت:

  0

  0

  سلام
  این همه تحلیل و ارائه نظر فارغ از درست
  یا غلط بودن آنها اصالتا ارزشمند است البته
  در چهارچوب اعتقاد به انقلاب ونظام و گرنه
  جهت دیگری می طلبد.مسائل را هم نباید
  شخصی کرد.تحلیل منطقی و نقد مقاله

 18. ناشناس گفت:

  0

  0

  چرا بعضی ها فقط در اندیشه عقده گشایی
  شخصی هستند.خب مقاله را نقد کنید

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان