میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در1 سپتامبر 2020 ساعت 3:55 ق.ظ سرویس:عناوین اصلی 26 دیدگاه 532 بازدید

اداره فرهنگ «لارستان بزرگ» باز هم «بی صاحب» شد!/ دفتر خبری لارستان هم نیمی از نیروهای خود را از دست داد/ نماینده و فرماندار محترم «کاشت نیرو» پیش کِش، همین نیروهای موجود را حفظ کنید!

اداره فرهنگ «لارستان بزرگ» باز هم «بی صاحب» شد!/ دفتر خبری لارستان هم نیمی از نیروهای خود را از دست داد/ نماینده و فرماندار محترم «کاشت نیرو» پیش کِش، همین نیروهای موجود را حفظ کنید!

«مجید حجتی» سرپرست جوان، بومی و مورد حمایتِ هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان نیامده رفت! تا بار دیگر اثبات شود سریال تلخِ بلا تکلیفی این دستگاه فرهنگی تمامی ندارد!

سال گذشته بود که با آمدن «حجتی» به اداره ارشاد که خود با صرف زمان و گیرو بندهای زیادی انجام شد، پس از سال ها هنرمندان لارستان مدیری دلخواه و از جنس خود یافتند و در همین یک سال گذشته نیز به هر نحوی از انحاء از وی حمایت کردند.

امروز اما خبر رسید که ماموریت حجتی در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تمدید نشده و او مجبور است با آغاز سال تحصیلی کار خود را در آموزش و پرورش و آن هم نه در لارستان که در استهبان ادامه دهد!

این درحالی است که از هفته ها پیش احتمال زیاد این اتفاق برای مدیران ارشد شهرستان از جمله فرماندار، نماینده مجلس و رئیس دفتر وی در لارستان تشریح شده بود اما در عمل گویا هیچ یک از آنها نخواسته یا نتوانسته اند این مدیر محبوب و بومی را در لارستان نگه دارند.

اختلاف نیز از قرار معلوم بر سر حقوق وی بوده و ادارات کل آموزش و پروش و ارشاد هیچ یک راضی به پرداخت حقوق او در شرایط موجود نبوده اند!

اما نکته دردناک تر اینکه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان اینک هیچ نیروی رسمی ندارد و با رفتن سرپرست اداره عملا باید این اداره را تعطیل شده دانست! و تلاش ها برای پیمانی یا رسمی کردن دو نیروی دیگر این اداره یعنی خانم ها «دیکن» و «روانشید» نیز همچنان با گذشت بیش از یک دهه ناکام مانده است!

این وضعیت متاسفانه هفته گذشته برای دفتر خبری لارستان هم تکرار شد و دو نفر از نیروهای آن از کار برکنار شدند تا کل نمایندگی صدا و سیما در شهرستان لارستان با یک خبرنگار و یک نیروی فنی اداره شود؛ آن هم پس از تجهیز استودیویی حرفه ای که با یاری شهرداری لار و خیرین منطقه انجام شد.

این موضوعات باعث شده تا از امروز عصر تاکنون موجی از اعتراض و انتقاد به این وضعیت در گروه های هنرمندان و انجمن های ادبی هنری شهرستان در شبکه های اجتماعی ایجاد شود. غالب انتقادات آنها به مدیران ارشد شهرستان و نماینده مجلس است که تلاش لازم و کافی را برای حفظ نیروهای توانمند بومی در منطقه انجام نمی دهند.

تعدادی از هنرمندان نیز پیشنهاد کرده اند چون غالب این نیروها در دوره و توسط دکتر جعفرپور نماینده سابق بکار گرفته شده اند حالا نیز از ظرفیت وی که مشاور وزیر میراث فرهنگی است برای ماندن آنها استفاده شود.

هنرمندان امیدوارند در این فرصت محدود گرهی از کار باز شود وگرنه باید منتظر ماند و دید ریزش بعدی نیروهای جوان بومی در کدام نهاد یا سازمان دیگر انجام خواهد گرفت!


26 نظر

 1. لارستانی گفت:

  1

  0

  این ضعف نماینده و فرماندار می باشد

 2. م . ج . لارستان گفت:

  0

  1

  تازه اولش هست ، پس کجایند آنان که میگفتند فلان کاندید (غیر بومیِ لرستانی) بایک تلفن همه مشکلات و گره ها را باز میکند؟
  با یک تلفن مشکل گاز و وام چند میلیادری کارخانه سیمان را حل کرد؟
  کجایند آنان که بر سرِ زمین چمن ورزشگاه شمالی جنوبی می کردند؟
  چرا در سکوتند و خفه خون گرفته اند ؟
  آنانی که دم از سنتی بودن میزدند و بیت بیت میکردند و با یقه گیری رای کوچه پس کوچه های لار را با کمک مداحان و معزولان و توابین جمع میکردند ، کجایند ؟
  آنان که پیرامون تریبون دار لار را احاطه کرده ، و در همه امور خود را دخالت میدهند چرا بجای حمایت عزل میکنند ؟؟

 3. ناشناس گفت:

  1

  0

  سلام چطور اقای دکتر جعفرپور میتونست انتقال دایم فلان معلم را برای فرودگاه بگیره ولی اینو نتونست دایم بیاردش اداره فرهنگ این ضروری تر بودبرای شهر یا بدست اوردن دل بعضی ها کسانی که تصمیمات و عملکردشون با رفتنشون قوت ماندن ندارن یعنی خیلی بد کار کردن که مدیران بعدی صلاح نمیدانندبرنامه های ایشان ادامه پیدا کند خدا عاقبت همه را ختم به خیر کند

 4. لاری کارمند گفت:

  1

  0

  پس این چه لارستان بزرگی است که در اداره ارشاد وفرهنگ ان یک نیروی رسمی وجود ندارد خودمان را با این کلمات قلمبه سلمبه دلخوش کرده ایم لارستان بزرگ لارستان کهن ایراهستان و…… ولی اداره فرهنگ دارد تعطیل میشود ولی بک نیروی رسمی جایگزین ندارد

 5. لارستان بزرگ!!!!!!؟؟ گفت:

  0

  0

  لارستان بزرگ اگر منظور ۴ شهرستان لار گراش اوز وخنج است که الان مستقل شده اند وهر کدام دارای اداره فرهنگ وارشاد مستقل هستند واگر منظور شهر لار است که باید فکری به حالش بشود

 6. با انصاف گفت:

  1

  0

  همه کارهای مسولین اعم از فرماندار دفتر نماینده و…. همین است از کسانی که قدرت نگهداشت یک نیروی کارآمد را ندارند هیچ انتظاری نمی توان داشت فقط شعار حرف توجیهات بی اساس البته دروغ های مدیرکل ارشاد و مدیر کل آموزش و پرورش و توجیهات بی اساس آنان نیز خود قصه جالبی است مدیرکل ارشاد می گوید نیرو دارد نمی تواند تامین کند حقوق پردازد باید پرسید اساساً شما چه غلطی می کنید؟

 7. حمید گفت:

  1

  0

  آقای حسین زاده انسان خوبی است اما در جای خود نیست .مسئول دفتر ایشان هم همینطور.کاری از آن ها ساخته نیست.این ایام هم جز صحبت و شعار هیچ نداشته اند.لار در این چهار سال به عقب خواهد رفت و دست آوردهای دوره قبل یک به یک از بین خواهد رفت.

 8. ناشناس گفت:

  0

  0

  یکی مثل حجتی خودش می رود یکی هم مثل […] برای سید بیچاره می زند وجایش را غصب می کند .وخانه نشینش می کند .این است میز پرستی

 9. لاری گفت:

  0

  0

  اقای نماینده فقط حرف میزند و مرد عمل نیست. مسئول دفترش هم که حوصله پاسخ دادن ندارد. و ادم عصبی میباشد. لطفا فکری برایش بکنید. اسم خودش را گذاشته نخبه .نماینده هم برای لار کاری نمیکند .مگر جعفرپور برای گراش کاری میکرد.مگر نه اینکه جعفرپور دانشگاه علوم قرانی گراش را تعطیل کرد.

 10. رضا گفت:

  0

  0

  هم دانشگاه علوم قرانی و هم دانشگاه علمی کاربردی – هر دو هم به گفته دوستان طرح ملی بوده است. معلوم نیست واژه طرح ملی را از کجا اورده اند که مدام تکرار میکنند. این چه طرح ملی میباشد که مدام منجر به تعطیلی میباشد. حتما اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هم طرح ملی است.این واژه را نماینده قبلی باب کرد. دستش درد نکند که منطقه را نابود کرد.

 11. لارستانی گفت:

  0

  0

  نو این مدت آقا مجید حجتی خیلی پرکار بودن…حیف این نیرو که رفت

 12. همشهری گفت:

  0

  0

  دوست عزیز راست میگوید. باید شخصی رییس دفتر نماینده باشد که از احوال لار باخبر باشد نه فردی که زمانهای طولانی در لار نبوده است . حتی جاده های لار را هم نمیشناسد.رای ایشان که نزدیک به ۲۰۰۰ رای بود از منتخب شورای شهر هم کمتر است. نماینده رییس دفتر گراش را فردی با تجربه برگزیدو برای لار هم فردی خام و بی تجربه.

 13. لاری کارمند گفت:

  0

  0

  نماینده اول کارش هست مقداری تحرک دارد ولی این هم اخرش خسته میشود ومثل اقای جعفر پور میشود در این مشکلات اقتصادی وگرفتاری کرنا بودجه وامکاناتی نیست که کسی کاری بکند

 14. اندر باد دوران گذشته گفت:

  0

  0

  استان فارس با دارا بودن ۳۶ شهرستان که بعضا مانند مرودشت وکازرون وفیروزاباد سابقه بسیار قدیمی وتاریخی دارند ودارای اثار دوران هخامنش وسا سانی هستند اما هیچکدام در باد ویاد گذشته نخوابیده اند وهیچکدام خودرا کازرون ومرودشت بزرگ ممیخوانند الا ما لاریها که منطقه را لارستان بزرگ میخوانیم ودرباد ان دلخوش هستیم

 15. لارستانی گفت:

  1

  0

  هر چه لارستان میکشد از […] جعفرپور نماینده اسبق است دلش خوش بود رئیس کمسیون فرهنگی بود نتونست جذب چند کارمند جدید یا مامورین بخدمت دائم برای اداره ارشاد لارستان باشد هشت سال لارستان را […] و به جای معذرت خواهی از مردم طلبکار مردم هم شده که چرا به ایشان رای ندادند و نفر سوم شده اقای جعفرپور شما برای لارستان چکار کردی این از اداره ارشاد ،دانشگاه علمی کاربردی را که به نابودی کشاندی زمین صدا و سبما را که به […] مجموعه قیصریه را که نتوانستی به ثبت جهانی برسانی واقعا امتیاز رییس کمسیون فرهنگی بودن برای شهر چه بود؟؟؟در قسمت فرهنگی هم ناتوان نشان دادی کمی فکر کن و استغفار از کارهایت هشت سال شهرمان را به عقب فرستادی این بود پایبندی به رای مردم؟؟؟؟!!!

 16. دلسوخته گفت:

  1

  0

  از ماست که برماست هشت سال جعفرپور لارستان را […] ساخت خودش رئیس کمسیون فرهنگی بود ولی برای شهرش […] فرهنگ‌دانشگاه علوم قرانی گراش را نابود ساخت دانشگاه علمی کاربردی لارستان را با ۱۷ سال سابقه منحل کرد توقع داریم حسین زاده چه کند با مسول دفتر […] که دارد مسول دفتر را میگذارند که جواب دهد و مطالب را انتقال به نماینده ولی برعکس مسول دفتر خودش رابالا گرفته و جوابگو نیست میگذرد چهار سال با سختی ولی بهتر است با مردم شفاف باشند

 17. لارستانی گفت:

  1

  0

  هر چه لارستان میکشد از قدرت طلبی جعفرپور نماینده اسبق است دلش خوش بود رئیس کمسیون فرهنگی بود نتونست جذب چند کارمند جدید یا مامورین بخدمت دائم برای اداره ارشاد لارستان باشد هشت سال لارستان را نابود ساخت و به جای معذرت خواهی از مردم طلبکار مردم هم شده که چرا به ایشان رای ندادند و نفر سوم شده اقای جعفرپور شما برای لارستان چکار کردی این از اداره ارشاد ،دانشگاه علمی کاربردی را که به نابودی کشاندی زمین صدا و سبما را که به تاراج دادی مجموعه قیصریه را که نتوانستی به ثبت جهانی برسانی واقعا امتیاز رییس کمسیون فرهنگی بودن برای شهر چه بود؟؟؟در قسمت فرهنگی هم ناتوان نشان دادی کمی فکر کن و استغفار از کارهایت هشت سال شهرمان را به عقب فرستادی این بود پایبندی به رای مردم؟؟؟؟!!!

 18. دانشجو گفت:

  0

  0

  با سلام و تشکر باید همه به اقای حسین زاده کمک کنیم واقعا ایشان پیگیر کارها هستن من خودم به شخصه شاهدم ایشان […] جعفرپور را دارند پیگیری میکنند که درست کنند یکی از آنها دانشگاه علمی کاربردیست که جعفرپور بخاطر […] و ۴۵۰دانشجوی بومی منطقه را آواره ، نمیدانیم نماینده سابق بر چه اساسی امتیاز با ارزش یک دانشگاه را از دست داد ما نماینده به مجلس میفرستیم که حامی منطقه باشد نه حامی اشخاص خدارو شکر مردم لارستان به ایشان رای ندادند تا جوان شایسته ای که درد مردم میداند به مجلس رود امید است اقای حسین زاده با اقتدار و پیگیری حق ما دانشجویان را باز ستاند

 19. جبار گفت:

  0

  0

  فرماندارى كه نميتونه چنين معادلاتى تو شهر رو حل كنه و از يك رييس اداره شهرستانى حمايت كنه ولى تو خبر ها ميبينيم شده فرماندار برتر
  والله ما كه تو شهريم ، چيزى از ايشون و معاونينش نديديم ، معيار برتر شدن چيه انصافا ؟
  بعد ميگن جز فرماندارى هاى برتر در حوزه اقتصادى شده !!!! خدايا من موندم عملكرد اقتصاديشون چى بوده ؟ يكى نفهمه فكر ميكنه بزرگترين كارخانجات رو توى لار ساماندهى كرده .

 20. کامران جعفری.گراش گفت:

  0

  0

  درود بر همگان
  دوستان,دانشگاه علوم قرانی گراش و قصه ی تعطیل شدنشش,ربطی به آقای جعفرپور نداشته,ندارد و نخواهد داشت.
  مشکل این دانشگاه از مرکزِ آن بوده که ظاهرا در مرکز نیز(قم) تعطیل شده است/خواهدشد.
  لذا بهتر است,به این شایعات که به تخریب نیروهایمان میانجامد,دامن نزنیم.
  مشکل اداره فرهنگ را نیز جناب فرماندار لارستان موظف به حل و فصل آن هستند.
  گرفتن نیرو برای فلان اداره و فلان نهاد و سازمان, کارِ “نماینده ی مجلس” نیست.
  حسین زاده را همچون جعفرپور درگیر مسایل روزمره و پیش پا افتاده نکنیم و قیل و قال و هیاهو درست نکنیم,چون به ضرر کل مناطق,چهارگانه می انجامد.
  بگذاریم و اجازه دهیم,هر مسئولی درحیطه ی قانونی خود خدمت رسانی کند.

  امروز اگر به درستی برخی کم کاری,ها و کاستی ها در پرونده ی جناب,جعفرپور مشاهده میشود,بخشی به خودِ ما مردم برمیگردد,چون یا از ایشان مطالبه گری,نکرده ایم,یا اینکه مطالبات ما در چهارچوب وظایف ایشان نبوده و ایشان را گرفتار کارهای کم ارزشتتر و خارج از محدوده کرده بودیم.
  و ایشان درگیر روزمرگی و دوندگی های کم نتیجه و مسائل کوچک کرده بودیم.
  قصد دفاع از ایشان ندارم,که بنده از منتقدین ایشان بوده و هستم.هدف از این نوشته را نیز برای رهایی نماینده ی فعلی از کمندها و اشتباهاتِ اسلافش میباشد تا به سرنوشت گذشتگان گرفتار نشود و منطقه بیش از پیش,با محرومیت های زاینده دست و پنجه نرم نکند.
  پرونده جعفرپور بسته شده و بهتر است,کاه کهنه برباد ندهیم,بیایید,خرمنی تازه افکنیم تا توشه ای برای منطقه داشته باشد.

  خدایا ما را به سوی آنچه صلاح و خیرِ مورد نظر توست,هدایت فرما.

 21. اهالی لارستان بزرگ!! گفت:

  0

  0

  خیال نکنید با رفتن اقای حجتی از ارشاد لار همه چی تمام شده است در منطقه جنوب فارس ۵ اداره ارشاد با ۵ ریس هستند وفعالیت میکنند برای لار هم بکنفر پیدا میشود فکر نان کنید که خربزه اب است چیزی که فراوانست ریس وسر پرست ادارات مختلف

 22. دانشجو گفت:

  0

  0

  باسلام خدمت اقای جعفری من دانشجوی علمی کاربردی لارستان هستم و بعد از دوسال صرف وقت و هزینه، راه ام را صد نموده اند و دلیلش هم بهانه واهی توسعه مجتمع آموزش عالی و تصرف ساختمان بوده است که به درخواست جعفرپور صورت گرفته درحالی که در شهرهای دیگر اصلا تعطیل نشده ایا رواست برای توسعه دانشگاهی دانشگاه دیگر نابود و دانشجویانش که اکثرا جوانان بومی منطقه هستند آواره گردند وبعد از پیگیری اقای حسین زاده بگویند قرار است به مرور در سطح کشور تعطیل گرددایا این جواب منطقی است؟؟؟ چرا ما اولین باشیم؟؟از کجا معلوم دولت بعدی دنبال حفظ دانشگاه علمی کاربردی که اشتغال محور است نباشد مگر جوانان ما چه گناهی کردن که برای ادامه تحصیل در دانشگاه علمی کاربردی صدها کیلومتر مسیر را طی کنند؟؟این یک مطالبه عمومیست ونماینده باید با تمام قدرت از حق ما دانشجویان دفاع کند متاسفانه در کشور روالی است که برای گرفتن حق باید فشار اورد و با خواهش امتیاز و حقی داده تمیشود انتظار داریم از اقای حسین زاده حقی که جعفرپور از ماجوانان گرفت را برگرداند تا جوانان در حال تحصیل منطقه آواره نگردند باتشکر

 23. اسماعیل نژاد گفت:

  0

  0

  یادش به خیر قدرت و نفوذ دکتر جعفرپور تنها چهره ملی لارستانی که در استان به راحتی عزل و نصب می کرد و مقامات کشوری هم جرات اعتراض نداشتند . به نظرم حتما از قدرت ایشان در سطوح عالی کشور کمک گرفته شود.

 24. دلسوز گفت:

  0

  0

  در عجبم که چگونه میگویید جعفرپور چهره ملی بود؟؟؟اگر چهره ملی بود که الان باید وزیر و سفیر بو مانند علوی لامرد کمی بخود آیید و واقع بینانه بیان کنید و در رویا سیر نکنید زمانی به فردی چهره ملی اطلاق میشود که در راس قدرت استفاده گردد وگرنه مشاور که اصلا چیز مهمی نیست

 25. ناشناس گفت:

  0

  0

  فاتحه

 26. فاتحه لارستان گفت:

  0

  0

  اخه لارستان بزرگ دیگه چه صیغه ای است دلمان به این الفاظ خوش کرده ایم دیگران درحال ترقی وپیشرفت هستند ما دلخوش لارستان بزرگ وکهن هستیم واز قافله توسعه عقب ماندیم

ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان