میزان رضایت مندی شما از عملکرد شورای چهارم شهر لار چقدر است؟

نتایج

Loading ... Loading ...

انتشار در۱۰ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۳ ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه 525 بازدید

۷۸۲ نفر در لارستان برای پنجمین انتخابات شوراها نام‌نویسی کردند/ افزایش ۱۶ درصدی تعداد نامزدها نسبت به دوره قبل

فرماندار ویژه لارستان:

۷۸۲ نفر در لارستان برای پنجمین انتخابات شوراها نام‌نویسی کردند/ افزایش ۱۶ درصدی تعداد نامزدها نسبت به دوره قبل

معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان گفت: ۷۸۲ داوطلب تا پایان مهلت نام نویسی پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی با بیان این مطلب اظهار داشت: ۱۷۴ نفر از داوطلبان نام نویسی شده در شهرستان لارستان در مناطق شهری و ۵۷۱ نفر در مناطق روستایی و ۳۷ نفر در مناطق عشایری هستند.

فرماندار لارستان ۷۲۷ نفر از کل نامزدها را مرد و ۵۵ نفر را از میان بانوان خواند و خاطرنشان کرد: از مجموع داوطلبان شوراهای اسلامی در حوزه شهری ۱۵۶ نفر مرد و ۱۸  نفر زن هستند و از داوطلبان شوراهای روستایی نیز ۵۳۶  نفر مرد و ۳۵ نفر زن و از داوطلبان شورای اسلامی عشایری نیز ۳۵ نفر مرد و ۲ نفر زن  هستند.

وی تصریح کرد: از تعداد ۷۸۲ نفر شرکت کننده در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا، تعداد ۶۷ نفر مربوط به شهر لار، ۲۲ نفر از شهر اوز، ۱۱ نفر از شهر بنارویه، ۱۴ نفر از شهرجویم، ۱۲ نفر از شهر عمادده، ۱۴ نفر از شهر بیرم، ۱۶ نفر از شهر لطیفی، ۱۷ نفر از شهر خور و تعداد ۶۰۸ نفر مربوط به روستاها و عشایرهستند.

وی در مورد مدارک تحصیلی داوطلبان انتخابات شورا در لارستان نیز گفت: ۳  نفر حوزوری، ۷ نفر دکتری، ۴۶ نفر کارشناسی ارشد، ۲۳۳ نفر لیسانس، ۴۳ نفر فوق دیپلم،۱۸۰ نفر دیپلم و ۲۷۰ نفر سواد خواندن و نوشتن هستند.

فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه میانگین سنی افراد شرکت کننده از ۲۵ سال تا ۷۳ سال می باشد، افزود: جوان‌ترین داوطلب، آقایی ۲۵ ساله، با مدرک دیپلم و دانشجو از روستای شاه غیب بوده و مسن ترین آنها ۷۳ ساله از روستای بلوچی است.

وی همچنین از افزایش حدود ۱۶ درصدی ثبت نام نامزدها در حوزه لارستان نسبت به دوره گذشته خبر داد و افزود: تعداد کل ثبت نام در دوره قبل ۶۷۹ نفر بوده که این رقم در این دوره به ۷۸۲ نفر افزایش پیدا کرده است که از این میان قرار است ۳۴۹  نفر به شورای اسلامی شهر، روستا و عشایر راه یابند.

نماینده عالی دولت در شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود انتخابات را نماد مردم‌سالاری دینی در کشور دانست و روند استقبال از این رویداد بزرگ سیاسی را در شهرستان مطلوب خواند.

وی در پایان تأکید کرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری انتخاباتی پرشور در شهرستان فراهم است و امنیت در منطقه لارستان بزرگ از ضریب بالایی برخوردار است؛ باید تمامی عوامل اجرایی، رأی مردم را به عنوان حق الناس بشناسند و  انتخابات را سالم و مرتب و بدون هیچ خدشه ای اجرا کنند.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان