انتشار در27 آگوست 2023 ساعت 3:24 ب.ظ سرویس:برگزیده ها بدون دیدگاه

انعکاس خبر راه‌اندازی پرواز ابوطبی_لار در رسانه‌های خاورمیانه

انعکاس خبر راه‌اندازی پرواز ابوطبی_لار در رسانه‌های خاورمیانه

تهیه و تنظیم: مجید حجتی

🔹پس از انتشار دو روز گذشتۀ خبر راه اندازی پرواز ابوظبی- لار در وبسایت شرکت ایرعربیا، برخی وبسایت‌های خاورمیانه از جمله GulfbBsiness، ArabianBusiness، مباشر السعودیه، عجمان نیوز، و نیز ایندیپندنت فارسی و تهران تایمز به باز نشر آن پرداختند.
🔹سه روز پیش نیز وبسایت Aviation week Network که رویدادهای هوانوردی جهان را منتشر می‌کند، این موضوع را در اخبار هفتگی خود اعلام کرده بود.
در صفحهٔ جهانِ وبسایت ایندیپندنت فارسی آمده است:
«شبکه هواپیمایی ایرعربیا ابوظبی از راه‌اندازی یک مسیر پروازی جدید از ابوظبی به مقصد لار در ایران خبر داد. پروازهای مستقیم جدید از مبدا ابوظبی، پایتخت امارات متحده عربی و مقصد شهرستان لارستان در استان فارس ایران، از ۲۳ شهریور (۱۴ سپتامبر) آغاز می‌شود.»
🔹به گزارش این شرکت هواپیمایی، مسیر پروازی جدید با سه پرواز در هفته و در روزهای سه‌شنبه، پنجشنبه و جمعه راه‌اندازی می‌شود.
🔹پرواز رفت از مبدا فرودگاه ابوظبی ساعت ۱۰:۱۰ صبح به وقت محلی انجام می‌شود و ساعت ۱۰:۴۵ به وقت محلی در فرودگاه لار بر زمین می‌نشیند. پرواز برگشت نیز ساعت ۱۱:۲۵ به وقت محلی از فرودگاه لار حرکت می‌کند و در ساعت ۱۳:۱۰به وقت محلی در فرودگاه بین‌المللی ابوظبی بر زمین می‌نشیند.
🔹شبکه بین‌المللی شرکت هواپیمایی ایرعربیا ابوظبی با افزایش یک مسیر پروازی جدید در خطوط هوایی بین‌المللی گسترش می‌یابد. این شرکت هواپیمایی اکنون به مقصد بیش از ۳۰ شهر در نقاط مختلف، از‌جمله تاشکند، اسکندریه، قاهره، خارطوم، کلکته، مسقط، ترابزون، تفلیس، استانبول، بمبئی، احمدآباد، بحرین، بیروت، عمان، بغداد، باکو، کویت، تهران و مسکو، پروازهای مستقیم دارد.
🔹شرکت هواپیمایی ایرعربیا ابوظبی در ماه مارس نیز یک مسیر پروازی جدید از مبدا فرودگاه بین‌المللی ابوظبی به مقصد فرودگاه بین‌المللی ملکه علیا در اردن راه‌اندازی کرد. این پروازها نیز سه بار در هفته انجام می‌شوند.
🔹ایرعربیا ابوظبی ناوگانی متشکل از ۱۰ هواپیمای ایرباس را اداره می‌کند که از جدیدترین و پرفروش‌ترین هواپیمای تک راهرو در جهان به شمار می‌روند.»
🔹تهران تایمز نیز ضمن بازنشر این خبر به اهمیت جغرافیایی لار و نیز مراودات تاریخی منطقه با کشورهای عربی اشاره می کند و می‌نویسد: لار مرکز شهرستان لارستان در استان فارس، یکی از توفقگاههای مهم ایران در مسیر خلیج فارس است. در قرن شانزدهم تعداد قابل توجهی از بومیان لار به مناطق عربی خلیج فارس چون قطر، امارات متحده عربی، بحرین و کویت مهاجرت نمودند.
🔹همچنین وبسایت Gulf Insight 360 با اشاره به پرواز جدید ابوظبی به ایران، عنوان می‌دارد: این اقدام شرکت العربیه به استحکام هر چه بیشتر روابط امارات با جنوب ایران خواهد انجامید.
🔸 گفتنی است پس از فرودگاه امام خمینی تهران، فرودگاه لارستان، دومین مقصد پروازی ابوظبی، پایتخت امارات، با ایران محسوب می‌شود.


ارسال نظر

طراحی و توسعه توسط رضوان